Branża oponiarska

Generator etykiet na opony

Udostępniamy bezpłatne internetowe narzędzie, generator etykiet na opony. Pozwala on na umieszczenie na własnej stronie sklepu www lub stronie firmowej prawidłowo sporządzonej etykiety na oponę. Etykietowanie opon jest obowiązkiem stawianym nie tylko producentom opon, lecz także sprzedawcom. Zgodnie z przepisami, każdy dystrybutor opon jest prawnie zobowiązany do publikowania informacji w formie standaryzowanej etykiety.

Skontaktuj się z nami

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu i Rady Unii Europejskiej nr 1222/20091 z 25 listopada 2009, z dniem 1 listopada 2012 wchodzi w życie obowiązek dostarczenia użytkownikom końcowym informacji na temat klasy efektywności paliwowej, klasy przyczepności na mokrej nawierzchni oraz klasy i wartości pomiarowej zewnętrznego hałasu toczenia opon.

Przed dystrybutorami opon stoi obowiązek wyraźnego, widocznego oznaczenia przy opon przy użyciu zgodnej z dyrektywą etykiety (rys. 1). Obowiązek ten odnosi się także do tych miejsc, gdzie prowadzona jest sprzedaż wysyłkowa - handel elektroniczny.

label_a_d_51_999.gif

Rys.1. Wzór etykiety

Etykietowanie opon

Aby umieścić etykietę na stronie www, należy skorzystać ze znacznika IMG podając adres etykiety graficznej w formacie GIF.

http://l.dpinternet.pl/label_PALIWO_PRZYCZEPNOŚĆ_HAŁAS_ROZMIAR.gif

na przykład: 

http://l.dpinternet.pl/label_a_d_51_300.gif

gdzie: 

- PALIWO - klasa efektywności paliwowej (dopuszczalne wartości: a,b,c,d,e,f,g),

- PRZYCZEPNOŚĆ -  klasa przyczepności na mokrej nawierzchni (dopuszczalne wartości: a,b,c,d,e,f,g),

- HAŁAS - wartość pomiarowa zewnętrznego hałasu toczenia opon (liczby dwucyfrowe w decybelach),

- ROZMIAR - rozmiar etykiety wyrażony w szerokości w pikselach (dopuszczalne wartości: 300,250,200,150,100).

Etykietowanie opon po kodzie towaru

Aby umieścić etykietę na stronie www, należy skorzystać ze znacznika IMG podając adres etykiety graficznej w formacie GIF. Usługa dostępna jest wyłącznie dla klientów dP Internet, tak, że dostęp do etykiet posiadają wyłącznie serwery, które wpisano na listę dozwolonych adresów IP.

http://l.dpinternet.pl/label_KODTOWARU.gif

na przykład: 

http://l.dpinternet.pl/label_78296.gif

gdzie: 

KOD TOWARU - kod SAP/CAI/EAN opony.

Oprogramowanie dla firm oponiarskich

Szukając oprogramowania dla firm sprzedających opony i felgi w internecie warto odwiedzić witrynę TyreSoft, oferującą kompletny system do sprzedaży opon i felg, którego jesteśmy dystrybutorem:
- Compleet systeem voor de bandensector (nl)
- Komplettsystem für die Reifenindustrie (de)
- Complete software for the tyre industry (en)

Regulamin

1. dP Internet prowadzi usługę generowanie etykiet do opon w ramach własnej infrastruktury bez dodatkowych opłat,

2. dP Internet udostępnia usługę taką, jaka jest, bez możliwości wglądu w jej zasadę działania, czy modyfikacji funkcjonalności,

3. dP Internet zastrzega sobie prawo do czasowego lub stałego zawieszenia funkcjonowania usługi bez powodu, czy wyprzedzenia,

4. dP Internet  zastrzega sobie prawo do umieszczenia adresu IP serwera na czarnej liście (zaprzestanie świadczenia usługi wobec danego hosta), jeżeli w opinii dP Internet stwierdzone zostanie jej nadużycie.

Działajmy!

Szukasz firmy, która pomoże Ci w osiągnięciu celu biznesowego? Nie mogłeś lepiej trafić!

Jeżeli masz pomysł na wprowadzenie Twojej firmy do internetu lub chcesz ulepszyć jej obecny wizerunek, nie czekaj! Pomożemy Ci w określeniu najefektywniejszych rozwiązań dla Twojego biznesu i razem zaprojektujemy najlepszą strategię rozwoju.

Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o wspólnym projekcie.