23 Marca 2021

Consulting – jak działa doradztwo w e-handlu?

Czy consulting jest gwarancją podejmowania dobrych działań? Czego możesz dowiedzieć się od doradców? Te pytania są najczęściej zadawane przy wybieraniu usług doradczych. Często consulting kojarzony jest z reklamowaniem produktów firmy, w której pracuje konsultant/doradca, zamiast z realną pomocą przy tworzeniu lub rozbudowie firmy. Nic bardziej mylnego! Przekonaj się, dlaczego warto korzystać z usług doradztwa.

Consulting – czego mogę się spodziewać po takiej usłudze?

Consulting charakteryzuje się przede wszystkim tym, że wszelkie działania, narzędzia, a także stosowane technologie są rozpatrywane w kontekście Twojej firmy i potencjału, który warto wykorzystać w przyszłości. Doradztwo IT planuje rozwiązania, które będą podejmowane w dalszej kolejności. Nie oznacza to jednak, że rozwój działań nie będzie miał wyznaczonego terminu – wręcz przeciwnie. Umawiając się na rozmowę z naszym specjalistą e-commerce otrzymasz praktyczną wiedzę na temat e-handlu, zakładania sklepu internetowego oraz kosztów z tym związanych. Doświadczony doradca przekaże Ci, w jaki sposób przygotować się do prowadzenia własnego sklepu internetowego, a także pomoże w kwestiach związanych z marketingiem. Jeżeli posiadasz sklep internetowy, nasz doradca pokaże Ci możliwe rozwiązania, a także zaprojektuje przyszłość Twojego biznesu.

O co warto pytać i jak się przygotować?

Bazując na naszym doświadczeniu w consultingu wiemy, że na początku tworzenia własnego biznesu pojawia się wiele pytań. Dzięki rozmowie z naszym specjalistą otrzymasz odpowiedzi na wszystkie pytania z zakresu e-commerce. Przed spotkaniem z doradcą zastanów się nad:

  • Pomysłami – czyli jak wyobrażasz sobie ramy projektu, czym chcesz się kierować i co chcesz osiągnąć.
  • Wątpliwościami – czyli wszystkie te myśli, które nasuwają Ci się w związku z pomysłem.
  • Nazwami narzędzi lub technologii, o które chciałbyś dopytać.
  • Pytaniami dodatkowymi – nie musisz wszystkiego wiedzieć! Doradcy chętnie podzielą się z Tobą swoją wiedzą i odpowiedzą na nurtujące pytania

Zarezerwuj sobie nieco więcej czasu na spotkanie. Postaraj się usunąć wszystkie rozpraszacze, które nie pozwolą Ci się skupić na rozmowie. Notuj – wiele z porad lub rozwiązań wypowiedzianych podczas consultingu, przydaje się w późniejszym okresie rozwijania firmy lub strony internetowej. Zapisane informacje będą pomocne przy wszystkich etapach budowania sklepu www.

Consulting gwarancją sukcesu?

Każde rozwiązanie, które podsunie Ci doradca podczas usługi consultingu, będzie wiązało się z pewnym ryzykiem, związanym np. z nagłym załamaniem rynku, czy wybuchem światowej epidemii. Pamiętaj jednak, że usługi doradcze zawsze powiązane są z pogłębionymi analizami rynku, przy wykorzystaniu najnowszych i najlepszych narzędzi oraz technologii. Dzięki zastosowaniu wielu kanałów analitycznych oraz statystycznych ryzyko związane z podejmowanymi przez Ciebie działaniami jest o wiele mniejsze.


Podsumowując, usługi consultingowe bardzo często wiążą się z usługami dotyczącymi budowy, czy rozwoju Twojego projektu, oferując kompleksowe działania: od analizy pomysłu i propozycji rozwiązań, aż do wykonania i finalizacji projektu. Współpracując z dP Internet, masz pewność, że otrzymasz rozwiązania dla Twojej firmy – od doradztwa, aż po wykonanie projektu.